Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

VŠ studenti by nejraději chtěli diplom zadarmo.;-€;-O;-O

1 1
možnosti

A co kdyby za studium musela navíc ještě platit!

1 0
možnosti
JK

Tak to má za dělnické peníze.

0 0
možnosti

Mám pro její těžký život vysokoškoláka pochopení. Studovat vysokou školu v Brně, bydlet s rodiči v Brně a jezdit si po Brně ve vlastním autě, to je fakt k nevydržení.

Jináč praxe v oboru je snad na každé vysoké škole a má svoje opodstatnění.

4 0
možnosti
RC

Jak jste prisel na to, ze praxe v oboru je na kazde VS?

0 0
možnosti
PA

P40e21t23r 74A63g66u39l39á60r

20. 11. 2017 12:14

Ještě mně tak napadá... u některých vázaných živností je vyžadována praxe v oboru. Bez ní živnostenské oprávnění nezískáte. Takže slečna si teď stěžuje na praxi v rámci školy... A kdyby chtěla vázanou živnost, tak by si v jiném oboru stěžovala, že jí škola neumožnila praxi během studií? Ale to je jen hypotéza. Zkrátka a dobře, měla si rozmyslet co chce.

4 0
možnosti
RC

Praxe, nebo VS, ne?

Mimochodem - pokud je jejicm oborem socialni prace, tak silne pochybuji, ze by to delala na zivnost.

0 0
možnosti
LM

Musím přiznat, že úplně nechápu ten požadavek na "osobní život". Co to přesně je? To je nějaká nezbytná nároková položka? :-D Mám práci na plný úvazek, děti, dálkové studium a veškerá dovolená padne na nezbytnou docházku a praxi (která je z časových důvodů opravdu problém) - ale poskládat se to dá. Tu chvíli přes studium se to přeci zvládne, není to nic trvalého. Jen se prostě musí hodně dobře plánovat.

7 0
možnosti

Takhle funguje určitá část mladé generace - vybrat si studijně nenáročný obor, 4-5 let proflákat a propařit na vejšce, pak zakotvit v nějaké neziskovce nebo ve státní správě.Pokud možno s nulovou námahou, úsilím a zodpovědností.

6 2
možnosti
JB

J14a62n 92B20u11r83d87a

20. 11. 2017 10:48

Při mzdách, které jsou v neziskovkách, bych jim to z celého srdce nepřál.

0 0
možnosti
Foto

Když se odpíchnu od příkladu hned na začátku.

Zkráceně: Ráno vstanout a do oběda (dopolední) přednášky, po obědě 4 hodiny práce.

To znamená, že školu měla jen 4-5 hodin denně a vadí jí praxe řádově v délce 10hodin týdně. 8-o

6 0
možnosti
RC

Pokud si nekoho nemohou dovolit financovat rodice, pak potrebuje pracovat. A tak, jak je to nastineno, je to pro ne opravdu problematicke, z hlediska prace, kde by si na studium mohli vydelat. A berte to tak, ze pokud ma rodina dva studenty, tak je to opravdu dost financne narocne (pokud studuji v jinem meste). Jen namatkove naklady - cca 100 Kc denne jidlo, 3000 kolej, to mate jen na to nejzakladnejsi cca 6000.

2 2
možnosti
LV

Milá zlatá studentko, já pracuju na plný úvazek, k tomu studuju "dépéesku" s hodinovou dotací 160 hodin na semestr. Taky musím z něčeho žít, někde bydlet, a taky chci mít nějaký osobní život. Navíc mám 10 let do důchodu, takže bych se na to mohl vlastně vybodnout a nějak to doklepat i bez toho.

Jenomže dneska to bez celoživotního vzdělávání nejde. Poznáte to sama. A pokud se s tím nesmíříte, bude Vás to bolet...

4 0
možnosti
RC

Jenze studentka pracuje ZADARMO, Vy za to dostavate zaplaceno. Navic mate narok na studijni volno.

Navic je znamo, ze naroky na ty, co studuji pri zamestnani, byvaji NIZSI nez na studenty denniho studia.

Kdysi jsem vyucoval prednasku pro prvni rocnik denniho studia a mel jsem i nekolik malo hodin i pro dalkare. Kdybych kladl na dalkare stejne podminky jako na studenty denniho studia, tak to neudelal NIKDO.

2 2
možnosti
RC

1/3 uvazek a jeste zadarmo? Zvlastni. A taky zvlastni, ze to diskuterum prijde naprosto normalni.

2 1
možnosti
PV

Mne to prijde naprosto normalni. Kdyz se to rozpocita na celou dobu studia, tak jde o smesny cas. Taktez jde o investici do sebe sama, to se prece vyplati. V plno oborech se clovek musi samovzdelavat pri praci a taky za to nedostane zaplaceno a kolikrat jde o casove daleko narocnejsi ukony. A to nemluvim o tom, ze za nektere kurzy si clovek jeste zaplati, ze?

5 0
možnosti
PA

P58e40t60r 24A13g97u80l88á67r

20. 11. 2017 7:03

Pokud chce opravdu v oboru pravovat, nemůže jí 156 hodin v Klokánku vadit. Pokud nechce, tak proč tam chodí? Mohla si vybrat jiný obor, když jí tohle vadí.

4 0
možnosti
  • Počet článků 2823
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1121x
Stisk online je studentský online deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Blog Stisku je po dohodě s redakcí Blog iDnes.cz koncipován jako skupinový. Stisk vznikl v roce 1997 jako jeden z prvních internetových časopisů v České republice, v rámci blogu iDnes se představuje od února 2009. Plná verze časopisu Stisk online je k dispozici zde.

Tiráž:
Vedoucí projektu Stisk online: Jaroslav Čuřík
E-mail: curik@fss.muni.cz
Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.
Tiskové zprávy zasílejte na: stisk.munimedia@gmail.com